compare

Gazetacelesi.al

Pafundësi informacioni dhe zgjidhjesh për të gjithë! Njoftime, oferta, okazione, tregu I shitblerjes në Shqipëri!
Links Website >>
Top Keywords from Search Engines njoftime, oferta pune + 3 more>>
Gazeta  Celesi-Kush njofton, gjen!
Rating:
www.gazetacelesi.al
3.0/5.0
by
WebstatsDomain
Gazetacelesi.al is ranked 205,698th in the world (amongst the 30 million domains). This site is relatively popular among users in the Albania. It gets 90% of its traffic from the Albania . This site is estimated to be worth $6088. This site has a low Pagerank(0/10). It has 5 backlinks. Gazetacelesi.al has 22% seo score.
Popularity: Safety: Social signals: Legit: legal

Similar websites

Favicon of kartaextra.com  

Kartaextra.com

Karta Extra | Kush Njofton Gjen Pafundesi Informacioni Per te Gjithe

çfarë është karta extra? është një rrjet i përbërë nga mijëra persona të cilët janë të

Popularity: | Safety: | kartaextra.com tags for kartaextra.com dhe / extra

Favicon of shitblerje.info  

Shitblerje.info

Njoftime - Shitje Blerje - Oferta Pune - Shitblerje.info

Njoftime falas nga shqiperia kosova maqedonia dhe rajoni.posto ose kerko njoftime si oferta pune

Popularity: | Safety: | shitblerje.info tags for shitblerje.info pune

Favicon of lajmerime.com  

Lajmerime.com

Lajmerime.com | Njoftime | Shpallje | Celesi | Shqiperi | Kosov | Maqedoni...

Postoni lajmerimin shpalljen tuaj falas ose k�rkoni p�r pun� p�r makina

Popularity: | Safety: | lajmerime.com tags for lajmerime.com makina

Favicon of ikub.al  

Ikub.al

Portali Kryesor i Informacionit Per Shqiptaret

Informacione te shumellojshme si lajme, njoftime, prona ne shitje, oferta punesimi, makina ne shitje

Popularity: | Safety: | ikub.al tags for ikub.al dhe / makina / oferta

Favicon of apartamente-pushimi.com  

Apartamente-pushimi.com

Shtepi Pushimi ne Vlore - Apartament me Qera ne Vlore...

Apartamente pushimi ne vlore - shtepi pushimi ne vlore, apartamente me qera ne vlore, vila me qera nevlore

Popularity: | Safety: | apartamente-pushimi.com

Favicon of index.al  

Index.al

Lajme - Njoftime Per Pune Dhe Cdo Gje Tjeter Nga Shqiperia

Lajme, foto, video, njoftime per pune dhe cdo gje tjeter nga shqiperia

Popularity: | Safety: | index.al tags for index.al pune / dhe

Favicon of karriera.al  

Karriera.al

Njoftime Pune - Karriera ne Shqiperi The Headhunter - Njoftime Pune...

Postoni njoftimet tuaja falas në portalin më të suksesshëm, bëhuni pjesë e avangardës dhe sfidave

Popularity: | Safety: | karriera.al tags for karriera.al pune / dhe

Favicon of njoftime.com  

Njoftime.com

Tregu i Ofertave Online

Me pak klikime dhe oferta, shpallja, njoftimi juaj publikohet ne internet.provojeni! per me shume

Popularity: | Safety: | njoftime.com tags for njoftime.com pune / dhe / oferta / punesim

Favicon of numernje.com  

Numernje.com

Numernje.com

Njoftime, lajmerime dhe shpallje ne shqiperi, kosove, maqedoni e mali i zi.shes blej qera shtepi

Popularity: | Safety: | numernje.com tags for numernje.com pune / makina

Favicon of 100oferta.com  

100oferta.com

100oferta.com – Njoftime Makina Shtepi Pune Qira Shitje

100oferta.com - njoftime shitje blerje makina shtepi pune, telefona, mobilje, shqipëri, tirane, durres

Popularity: | Safety: | 100oferta.com tags for 100oferta.com makina / oferta

Google ads

Web Safety

gazetacelesi.al is a safe website. This information is from Google, AVG Threat Labs, McAfee SiteAdvisor, Wot.

Google Safebrowsing: Safe
Avg Antivirus Safe
Wot Raiting n\a
SiteAdvisor Safe
Child Safety n\a

Status:

Copy & paste code at your website:

just copy & paste the snippet into your website!

just copy & paste the snippet into your website!

Google ads

General Statistics

Title: Gazeta Celesi-Kush njofton, gjen!
Description: Pafundësi informacioni dhe zgjidhjesh për të gjithë! Njoftime, oferta, okazione, tregu I shitblerjes në Shqipëri!
Pagerank: Google PagerankTake this button and put in your website
SEO score: 22%
Website Worth: $6,088 USD
Web Safety:
Web safety signals the level of trust for the site's suitability for all users.
Child Safety:
Child safety signals the level of trust for the site's suitability for children.
Alexa Rank: 205,698
Primary Traffic:
The country where current domain is most popular relative to the other countries
Albania
Alexa backlinks: 37
Webstatsdomain backlinks:
IP-address: 176.9.18.25 [Trace] [Reverse]
Server Location: Germany
Date Registered: 1992-04-20 23:00:00
Site Age: 23 years and 4 months
Pageviews per User: 9.2
Average Time on Site: 08:49
Search Percent:
Estimated percentage of visits to www.gazetacelesi.al that came from a search engine
17.1%
Bounce:
Estimated percentage of visits to www.gazetacelesi.al that consist of a single pageview
29.5%
Daily Pageviews: n\a
Contact information: try to find contact info in whois information
Load Time: 4.16 seconds

Domain Name

Domain Name: www.gazetacelesi.al
Domain Age: 23 years and 4 months
Creation: 1992-04-20
See gazetacelesi.al whois information

Top Keywords

This report shows links that we found on other domains than the index page. You can use this list of domains in order to understand what content users like.

Keyword Position Date
kerkoj pune ne elbasan
1 2015-09-01
jap me qera garsoniere
1 2015-08-24
shes blej shtepi
1 2015-08-24
kerkoj punetore
1 2015-08-22
shpi me qera
1 2015-08-22
njoftime per punesim
1 2015-08-22
pjese kembimi per automjete
1 2015-08-16
gazeta celsi
1 2015-08-13
gazeta celesi i tiranes
1 2015-08-03
gazeta celesi njoftime pune
1 2015-08-03

Keywords Consistency

In this table we show keywords that are most commonly found on the site. Words marked with 2 or 3 stars best describe the theme of the site.

  Keywords Freq Title Desc <H> Anchors
shitet 19
nga 14
dhe 12
sip 10
kerkon 9
  Keywords (2 words) Freq Title Desc <H> Anchors
vendos njoftimin 7
dhna t tjera 6
kerkon te punesoje 6
mimi nga 5
inserisci annuncio 3
  Keywords (3 words) Freq Title Desc <H> Anchors
oferta krkesa pune 3
kete perfunduar arsimin 2
adresa ne qender te tiranes 2
shitet me mim okazion 2
rover range rover 2

Headings

Bad, your website is not structured using HTML headings (<H1> to <H6>). You urgently need to use HTML headings (<H1> to <H6>),necessarily need to use H1 Heading Tag.

<H1> <H2> <H3> <H4> <H5> <H6>
000000

Alexa traffic graph

Alexa traffic rank shows the popularity of your site relative to other sites. Gazetacelesi.al is ranked 205,698th in the world (among the 30 million domains). A low-numbered rank means that your website gets a lot of visitors.

Alexa rank: 205,698 visit alexa Alexa backlinks: 37
This report show rough estimate of gazetacelesi.al's popularity
The top queries driving traffic to www.gazetacelesi.al from search engines.
njoftime
oferta pune
gazeta celesi
shtepi me qera
njoftime pune

Visitors Localization

Traffic Estimations Medium
Traffic Rank 205,698th most visited website in the World
Albania 90 Germany 6.6

Websites hosted on same IP

Domain Popularity PageRank
Favicon for www2.gazetacelesi.al   www2.gazetacelesi.al
Check google pagerank for www2.gazetacelesi.al
Favicon for njoftoj.al   www.njoftoj.al
Check google pagerank for www.njoftoj.al

Website Load Time

Website load time is an important factor, because Google is taking the site’s loading speed into consideration in determining its ranking. Even though this will not have a big impact, it is still something we (webmasters) should really look into. The reason is pretty simple – the majority of visitors are usually in a rush and no one is fond of waiting half a century before the website finally loads its content or fails to load. At the last check on 2015-08-05, website load time was 4.16. The highest load time is 10.30, the lowest load time is 3.27, the average load time is 4.49.

0reviews

Select


captcha
Enter the code shown above